Tag med på selvvejrs-retreat 22. – 24. maj
Tre dages retreat med tid til fordybelse hvor vi har fokus på dit selvværd og din vejrtrækning. Styrk dit selvvejr med opmærksomhed, handlekraft og nærvær.
Hvordan har din opvækst påvirket dit selvværd? Hvordan bryder du fri af de mønstre som barndommen har skabt? Gå på opdagelse i dig selv og dit liv og dyk ned i både fortid, nutid og visioner for fremtiden.
Du vil på dette retreat gennem vejrtrækningsøvelser i kombination med terapeutiske greb arbejde med hvordan du får en mere hensigtsmæssig vejrtrækning, styrker dit eget selvværd og finder frem til din indre passion.
Nordlandet danner med sin intime og hyggeligt atmosfære ramme for retreatet. Hotellet har beliggenhed i naturskønne omgivelser på nordspidsen af Bornholm. Lad dig indkvartere på minimalistisk nordisk inspirerede værelser med havudsigt og lad den afslappede luksus og ro give dig inspiration til fordybelse.
Retreatet finder sted på Nordlandet i Allinge på Bornholm, mandag d. 22. – onsdag d. 24. maj 2023.
Pris: 7.375 kr pr. pers. i delt dobbeltværelse med havudsigt.
Tillæg på 600 kr. for enkeltværelse.
Program
Mandag
- kl. 14:00 Velkommen til, introduktion til retreatet, udlevering af workbook
- kl. 14:30 – 18:00 Kursus samt præcisering af selvreflektion opgaver til dagen efter.
Tirsdag
- kl. 9:00 – 12:00 Kursus
- kl. 12:00 – 14:00 Pause og selvreflektion opgave
- Kl. 14:00 – 18.00 Kursus
Onsdag
- kl. 9:00 – 12:00 Kursus
- kl. 12:00 Afsluttende frokost og farvel
Inkluderet i prisen er
- 3 dages kursus med vejrtrækningsteknikker og selvudviklingsøvelser
- morgenmad tirsdag og onsdag
- frugt, the/kaffe og sødt i løbet af kursusdagene.
- 2 retters frokost menu inklusiv most på afrejsedagen.
- kuglepen og notesblok.
Transport, drikkevarer, aftensmad mandag og tirsdag samt frokost tirsdag betales og bookes seperat